www.pegasusilaclama.com
Get Adobe Flash player

Kemirgenler

KEMİRGEN İLAÇLAMASI:

FARE ve KEMİRGEN İLAÇLAMASIEv ve işyerlerinde görülen fare ve sıçanlar sağlığımızı tehdit etmektedirler. Fare ve sıçanların ortamda bulunmaları veya izlerinin görülmesi insanlar üzerinde olumsuz psikolojik etkilere de yol açarak evlerde günlük yaşam ve faaliyetleri; işyerlerinde verimliliği olumsuz yönde etkilemektedir.

Fare ve sıçanlar, uzun mesafeleri yürüyebilen, yüzebilen ve tırmanabilen canlılardır. Patojen mikroorganizmaların geniş alanlara yayılmasına neden olurlar. Kemirme alışkanlıkları nedeniyle ev ve işyerlerinde bulunan elektrik kabloları, makineler ve elektronik sistemlere zarar verir; iş gücü kaybı, güvenlik ve iletişim zafiyetleri ve hatta yangınlara neden olurlar.

Mücadele, eğitimli personel tarafından yapılmalıdır. Pegasus İlaçlama, yeterli teknik ve bilgi donanımıyla, ev ve işyerlerinizde görülen kemirgen sorunlarına, sizleri doğru bilgilendirerek, en etkin şekilde müdahale etmektedir. Mücadelede yem istasyonları içine yerleştirilmiş standartlara uygun fare yemleri, yapışkan traplar ve çeşitli kapan modelleri kullanılır.

Kullanılacak mücadele yöntemi uygulama yapılacak alanın niteliği ve mücadele edilecek kemirgen türüne göre belirlenir. Mücadele araçları, uzman personelin yapacağı incelemenin ardından stratejik noktalara yerleştirilir. Yerleştirilen istasyonlar uygun periyotlarda kontrol edilerek kemirgen yoğunluğu, kemirgen kaynakları ve varsa alınması gereken ek tedbirler gibi konularda bilgi sahibi olunur.

İstasyonlar zehirli yemin ıslaklık, rüzgar gibi dış etkilere karşı korunmasını sağlamakta, kilit sistemleri ve zararlılar dışındaki canlıların yeme ulaşmalarını önleyerek olası zehirlenmeleri engellemektedir.

İstasyonlar, aynı zamanda oluşturdukları kapalı ve karanlık ortam sayesinde kemirgenlerin kendilerini güvende hissetmelerini sağlayarak yem tüketimini artırmaktadır. Ayrıca yemlerin rastgele bırakılmalarından kaynaklanan dağınık görünümü engellemektedir.

Çözüm: Profesyonel ilaçlama ekiplerimiz ile tüm kemirgen ilaçlama işlerinizi dört dörtlük yapıyoruz. 7 / 24 hizmetinizdeyiz. Bizi arayın kemirgen ilaçlama ekiplerimizi size yönlendirerek uygun fiyatlardan sorununuzu çözelim.

Bir cevap yazın